ПОВІДОМЛЕННЯ

Про встановлення плати за абонентське обслуговування на комунальні послуги КП "ВТВК" ВМР

VTVK

1/8/20241 min read

Відповідно до вимог Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність» КП «ВАРАШТЕПЛОВОДОКАНАЛ» ВМР повідомляє щодо встановлення плати за абонентське обслуговування на комунальні послуги, що надаються підприємством, а саме:

- Послуга з постачання теплової енергії та гарячої води;

- Послуга з централізованого водопостачання та водовідведення.

Згідно з п. 11 ст.. 11 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» № 2189 – VIII:

плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води)

Плата за абонентське обслуговування нараховується відповідно до вимог Закону України «Про житлово – комунальні послуги» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» (зі змінами), внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року № 928.

Розмір плати за абонентське обслуговування не може перевищувати граничний, який визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України № 808 від 21.08.2019 року в редакції від 07.09.2021 року по кожній послузі окремо.

Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в приміщенні та спожитих комунальних послуг.

Плата за абонентське обслуговування застосовується для власників індивідуальних (садибних) будинків та співвласників багатоквартирних житлових будинків (житлових і нежитлових приміщень) в залежності від прийнятого рішення співвласникам про обслуговування ВКО шляхом самозабезпечення або за рахунок витрат КП «ВТВК» ВМР.

Плата за абонентське обслуговування включає наступні витрати, пов'язані з:

- укладанням договорів;

- веденням обліку споживачів;

- обслуговуванням і заміною вузлів комерційного обліку (в разі прийняття співвласниками рішення про таке обслуговування);

- зняттям показників вузлів обліку комунальних послуг;

- нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;

- здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;

- іншими функціями, пов’язаними з обслуговуванням абонентів.

Мешканцям, які проживають в багатоквартирних будинках, власникам (орендарям) нежитлових будівель та юридичним споживачам за договорами приєднання на комунальні послуги підприємства встановлено плату за абонентське обслуговування без обслуговування вузлів комерційного обліку (надалі – ВКО) або з таким обслуговуванням.

Власникам індивідуальних садибних будинків встановлена плата за абонентське обслуговування без обслуговування ВКО.

Наказами по КП «ВТВК» ВМР від 29.12.2023р. № 547 та 548 для абонентів КП «ВТВК» ВМР встановлено плату за абонентське обслуговування в розрізі споживачів, яка становить:

Плата за абонентське обслуговування сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а плату за абонентське обслуговування, яка в платіжному документі виділяється в окрему графу, доведеться сплатити.

Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць. Термін оплати аналогічний послугам з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення. Кошти споживачами сплачуються на один банківський рахунок разом з комунальними послугами.

Плата за абонентське обслуговування не нараховується споживачам багатоквартирних будинків, які визначилися з моделлю договору шляхом прийняття такого рішення загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку і обрали договірні відносини:

– за колективним договором про надання відповідних комунальних послуг;

– договору колективного споживача про надання відповідних комунальних послуг.