ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ІНДИКАТОРІВ МАГНІТНОГО ВПЛИВУ

VTVK

7/11/20231 min read

Комунальне підприємство «ВАРАШТЕПЛОВОДОКАНАЛ» Вараської міської ради (далі – КП «ВТВК» ВМР) доводить до відома всіх споживачів міста, що найближчим часом на прилади обліку будуть встановлені індикатори магнітного впливу.

Індикатор магнітного впливу – наклейка, що кріпиться на лічильник, є чутливою до дії постійних магнітів та служить для індикації впливу магнітних полів на водомір для убезпечення від несанкціонованого втручання споживачів у роботу вузлів/приладів обліку.

Пунктом 13.1 ДБН В.2.5-64:2012, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.10.2012 за №553, передбачено, що для лічильників води, які установлюються на вводах в квартири, дозволяється застосовувати додатковий захист від маніпулювання показаннями лічильників.

В свою чергу споживачі, відповідно до п.9 Розділу ІІ Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06.2008 за № 190 (далі- Правила № 190) зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ представників виконавця послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення для обстеження стану та виконання умов водопостачання та водовідведення споживача, пломбування та зняття показів вузлів/засобів обліку.

Згідно з п.6 вищезазначених Правил, законодавець визначає, що саме споживач зобов’язаний виконувати умови зберігання та забезпечити цілісність пломб та індикаторів магнітного впливу.

Зокрема, недопущення чи перешкоджання виконавцю послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення у встановленні чи опломбуванні вузла комерційного обліку чи його елементів, проведенні обстеження мереж водопостачання та водовідведення споживача та їх обладнання, знятті показників засобу обліку, за Правилами № 190 розцінюється як самовільне приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, нераціональне водокористування.

До речі, фіксування виконавцем комунальної послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення факту пошкодження пломб, індикаторів впливу магнітного поля тощо, теж вважається самовільним приєднанням до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення.

За порушення вимог Правил № 190 виконавець комунальної послуги, керуючись п.2 Розділу ІV цих же Правил має право від’єднати споживачів, у яких виявлено порушення, від системи централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення, а витрати на від’єднання/приєднання оплачуються цими споживачами.

Згідно з вищезазначеними Правилами № 190, у виконавця комунальної послуги є достатньо можливостей в подальшому притягнути правопорушників до відповідальності, згідно з законодавством України.